SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
MÄLARÖ SOK
Skidor
Resultat KM skidor 2022-03-15 Fri stil
Klass: D/H 0-8 år  Ca 0,9 km (1 varv)      
  Förnamn Efternamn Född år      
  Bastian Avena 2015      
  Edward Axrup With 2015      
  Tyra Berg 2016      
  August Björk 2014      
  Ebba Blomberg 2015      
  Natalie Burman 2014      
  Leo Dahl 2016      
  Molly  Edlund 2014      
  Vigo Ekström 2015      
  Hanna Eremar 2015      
  Elof Hedin 2015      
  Amanda Jensen 2015      
  Lily Kronwall 2015      
  Gustav Leire 2014      
  Olle Ringström 2016      
  Holger Sandström 2015      
  Gunde Steimert 2015      
  Oscar Tjärnberg 2015      
  Oskar Uddén 2015      
  Nils Wallander 2014      
  Siri Wallander 2014      
  Folke Viotti 2015      
             
Klass: D 9-10 år  Ca 1,8 km (2 varv)      
Plac Förnamn Efternamn Född år Starttid Måltid Åktid
1 Siri Håstad 2012 18:22:00 18:28:36 00:06:36
2 Lova Eremar 2013 18:21:00 18:30:32 00:09:32
3 Liv Ekström 2013 18:09:00 18:20:16 00:11:16
4 Klara Johansson 2013 18:08:30 18:20:10 00:11:40
5 Ami Einarsson 2012 18:06:30 18:22:06 00:15:36
             
Klass: H 9-10 år  Ca 1,8 km (2 varv)      
Plac Förnamn Efternamn Född år Starttid Måltid Åktid
1 Max Leire 2012 18:28:30 18:35:07 00:06:37
2 Niclas Rygran 2013 18:07:00 18:13:52 00:06:52
3 Olle Beckennius Forsström 2013 18:08:00 18:15:10 00:07:10
4 Viktor Bengtsson 2013 18:10:30 18:18:48 00:08:18
5 Oliver Hamilton 2013 18:09:30 18:18:24 00:08:54
6 Alfred Jensen 2013 18:06:00 18:16:35 00:10:35
7 Arvid Tjärnberg 2013 18:11:00 18:22:03 00:11:03
8 Anton Uddén 2013 18:10:00 18:22:41 00:12:41
             
Klass: D 11-12 år  Ca 2,7 km (3 varv)      
Plac Förnamn Efternamn Född år Starttid Måltid Åktid
1 Nora Tunblad 2011 18:25:00 18:34:06 00:09:06
2 Olivia Edlund 2011 18:13:30 18:25:50 00:12:20
3 Vedina Lahham 2011 18:11:30 18:26:40 00:15:10
             
Klass: H 11-12 år  Ca 2,7 km (3 varv)      
Plac Förnamn Efternamn Född år Starttid Måltid Åktid
1 Tom Zeffer 2011 18:52:30 18:59:29 00:06:59
2 Edvin Hultqvist 2011 18:26:00 18:35:20 00:09:20
3 Oscar Rygran 2011 18:27:00 18:36:55 00:09:55
4 Erik Haglund 2011 18:26:30 18:36:45 00:10:15
5 Tage Wallander 2011 18:28:00 18:39:14 00:11:14
6 Filip Almsparre 2011 18:25:30 18:37:03 00:11:33
7 Alfons Stolpe 2011 18:27:30 18:40:52 00:13:22
8 Elmer Leesment 2010 18:18:00 18:31:48 00:13:48
9 Felipe Capiuari 2010 18:49:00 19:07:28 00:18:28
10 Liam Azimi 2011 18:31:00 18:50:12 00:19:12
             
Klass: D 13-14 år  Ca 3,6 km (4 varv)      
Plac Förnamn Efternamn Född år Starttid Måltid Åktid
1 Noomi Zeffer 2009 19:03:30 19:12:47 00:09:17
2 Molly Boman 2008 18:46:30 18:56:11 00:09:41
3 Pauline Dahl 2009 18:45:00 18:55:35 00:10:35
4 Hedda Tunblad 2009 18:46:00 18:57:57 00:11:57
             
Klass: H 13-14 år  Ca 3,6 km (4 varv)      
Plac Förnamn Efternamn Född år Starttid Måltid Åktid
1 Macieh Knap 2008 18:48:00 18:57:07 00:09:07
2 Junior Ylipää 2008 19:00:00 19:09:12 00:09:12
3 Sixten Wallander 2009 18:45:30 18:57:02 00:11:32
4 Tore Wibom 2008 19:01:00 19:12:48 00:11:48
             
Klass: D 15-16 år  Ca 5,4 km (6 varv)      
Plac Förnamn Efternamn Född år Starttid Måltid Åktid
1 Alva Widegren 2007 18:54:00 19:07:01 00:13:01
2 Ida Zeffer 2007 19:04:00 19:17:50 00:13:50
3 Elsa Tunblad 2007 18:51:00 19:06:40 00:15:40
             
Klass: H 15-16 år  Ca 5,4 km (6 varv)      
Plac Förnamn Efternamn Född år Starttid Måltid Åktid
1 Dante Hjort 2006 18:39:00 18:57:32 00:18:32
             
Klass: D 17-20 år  Ca 5,4 km (6 varv)      
Plac Förnamn Efternamn Född år Starttid Måltid Åktid
1 Tyra Hedin 2005 18:54:30 19:10:03 00:15:33
             
Klass: Herrar 21 år  och äldre Ca 5,4 km (6 varv)      
Plac Förnamn Efternamn Född år Starttid Måltid Åktid
1 Anders Zeffer 1973 19:09:00 19:22:22 00:13:22
2 Håkan Melin 1970 19:30:00 19:44:16 00:14:16
3 Dan  Boman 1977 19:26:00 19:40:23 00:14:23
4 Lars Lindbom 1972 19:03:00 19:18:23 00:15:23
5 Jonas Wibom 1972 19:16:30 19:32:15 00:15:45
6 Anders Alverbäck 1983 19:27:30 19:43:41 00:16:11
7 Tomas Hjort 1968 19:07:00 19:23:40 00:16:40
8 Niklas Hegenbart 1963 19:22:00 19:38:42 00:16:42
9 Thomas Hjelm 1967 18:59:30 19:16:16 00:16:46
10 Magnus Johansson 1982 19:04:30 19:22:37 00:18:07
11 Henrik Dahl 1974 18:44:30 19:03:22 00:18:52
12 Jan-Olof Hansson 1968 18:44:00 19:06:57 00:22:57
 
Våra sponsorer: